CO OZNACZA RESPONSYWNOŚĆ STRONY INTERNETOWEJ?

Coraz więcej użytkowników przegląda zasoby Internetu i strony internetowe na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Warto zadbać by strona internetowa była przyjazna dla odbiorców stacjonarnych i mobilnych.
Responsywność strony – Responsive Web Design (RWD) jest techniką projektowania strony internetowej, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.

Najważniejsze elementy, które powinna posiadać dobra strona responsywna:

Rozdzielczość

Istotnym elementem w projektowaniu strony responsywnej jest dopasowanie się wyświetlanej zawartości do odpowiedniej rozdzielczości (szerokości) ekranu. Przy projektowaniu stron responsywnych wykorzystujemy najbardziej popularne rozdzielczości ekranów, ale również te rzadko spotykane, tak abyś miał pewność, że Twoja oferta dotrze do jak największej liczby odbiorców.

Projekt i układ elementów strony

Elementy strony responsywnej projektuje się w inny sposób niż klasyczne strony. Stronę należy zaprojektować tak, aby w łatwy sposób można było dopasować go do urządzeń mobilnych o małej szerokości. W stronach responsywnych najczęściej stosowanym systemem układu strony jest tzw. grid system czyli system poziomych i/lub pionowych linii pomocniczych (prowadnic) dzielących przestrzeń projektu graficznego na moduły.

Strony responsywne cieszą się obecnie niezwykłą popularnością. Posiadanie responsywnych stron internetowych jest nawet rekomendowane przez Google ze względu na lepsze pozycjonowanie strony. Google informuje, że strony bez wersji RWD nie są przyjazne dla tabletów i smartfonów, dlatego automatycznie obniżana jest ich pozycja w rankingu wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.